Από τον Δεκέμβριο του 2016, η Χαμένη Λεωφόρος του Ελληνικού Σινεμά, μια πρωτοβουλία της ΕΣΠΕΚ, επανασύστησε «παραγνωρισμένα, παραμελημένα, κλασικά και καταραμένα ελληνικά φιλμ», επιλεγμένα από τους Αλέξη Αλεξίου, Γιάννη Βεσλεμέ, Αφροδίτη Νικολαΐδου και Ελίνα Ψύκου.
Τις αφίσες φιλοτέχνησε ο Νίκος Πάστρας
Καλλιτεχνική διεύθυνση Γιάννης Βεσλεμές
Σχεδιασμός έκθεσης Σταύρος Λιόκαλος
Τις αφίσες φιλοτέχνησε ο Νίκος Πάστρας
Καλλιτεχνική διεύθυνση Γιάννης Βεσλεμές
Σχεδιασμός έκθεσης Σταύρος Λιόκαλος